Opinie - Piaseczno24.net

Opinie

Subiektywny przegląd kandydatów na burmistrza

24 lipca '10r.

Zbliżają się wybory samorządowe i postanowiłem w sposób skrajnie subiektywny ocenić kandydatki i kandydatów na ten urząd - pisze ?ukasz Krawczyński, szef piaseczyńskiego koła PO.

Od lat bezskutecznie walczymy o chodnik

21 lipca '10r.

Wszyscy mieszkańcy wsi zastanawiają się od jakiegoś czasu nad tym samym - kto zginie następny, nim gmina uzna, że chodnik w naszej wsi jest potrzebny - pisze mieszkanka ?bisk.

Obywatele a władza na szczeblu lokalnym

15 lipca '10r.

Powódź jest wynikiem błędnych decyzji urzędników wydających pozwolenia na budowę na terenach zalewowych oraz rozbrajającej głupoty projektantów - pisze Jerzy Kontkiewicz

Postawmy na budżet zadaniowy!

9 lipca '10r.

Biorąc pod uwagę zbliżające się wybory samorządowe oraz opłakany stan finansów naszej gminy chciałbym rozpocząć dyskusję nad wprowadzeniem w Piasecznie budżetu zadaniowego - proponuje ?ukasz Krawczyński.

Jak to z kontenerami było

30 czerwca '10r.

To przykre, że pracownik Urzędu Gminy podaje niepełne informacje i tłumaczy brak systemowych rozwiązań w kwestii „gabarytów” zasłaniając się radą sołecką - piszą członkowie Rady Sołeckiej Zalesia Górnego .

Wczasy za kredyt, czyli pusta kasa gminna

23 czerwca '10r.

Mimo dokonywanych odpowiednich odpisów na fundusz socjalny, gmina nie ma pieniędzy, aby nauczycielom wypłacić pieniądze za tak zwane „wczasy pod gruszą”- pisze na swojej stronie internetowej radny Krzysztof Tarchalski.

Zorganizujmy referendum śmieciowe!

22 czerwca '10r.

Pod pismem Moniki Sienkiewicz, mieszkanki Zalesia Dolnego, z apelem o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie wprowadzenia tzw. podatku śmieciowego, podpisało się blisko 400 osób, głównie mieszkańców Zalesia Górnego i Dolnego.

Powódź spowodowały błędy ludzi

16 czerwca '10r.

Piaseczno doświadczyło w czerwcu 2010 roku największej powodzi w nowoczesnych dziejach miast centralnego Mazowsza. Co gorsza, była to klęska spowodowana błędami ludzi, całkowicie do uniknięcia – pisze Krzegorz Kostrzewa-Zorbas, radny sejmiku wojewódzkiego, mieszkaniec Piaseczna.

Czy katastrofie można było zapobiec?

13 czerwca '10r.

Zdrowe myślenie planistyczne naruszył boom inwestycyjny i wzrost cen nieruchomości w Piasecznie. Groźba powodzi została zlekceważona - pisze ?ukasz Krawczyński, radny powiatowy.

Dość zabawy klockami, nasza cierpliwość się kończy

5 czerwca '10r.

Szanowny Panie Burmistrzu. Mijają lata, a w sprawie wykupu gruntów pod przyszłe chodniki przy ul. Julianowskiej cisza – pisze w liście otwartym szefowa stowarzyszenia Nasz Józefosław i Julianów.

Palenie liści - palący problem

5 czerwca '10r.

Głównym sposobem radzenia sobie z odpadami roślinnymi staje się ich palenie. Wiosną w Zalesiu zamiast zapachu lasu czuć więc dym palonych wilgotnych liści - pisze Katarzyna Obłąkowska-Kubiak

Burmistrz, dobry wujek

31 maja '10r.

W debacie publicznej nad budżetem gminy A.D. 2010 zostaliśmy cofnięci do standardów wspólnoty plemiennej - uważa Zbigniew Mucha, piaseczyński radny.


Informacji: 57, strona 4 z 4
Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.