Zwycięstwo z pożyczonym bramkarzem - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Sport » Zwycięstwo z pożyczonym bramkarzem
4 lutego '16r.

Zwycięstwo z pożyczonym bramkarzem

Korona Góra Kalwaria zwycięzcą nieoficjalnych klubowych mistrzostw powiatu w halowej piłce nożnej seniorów.


W rywalizacji uczestniczyło też 10 drużyn oldbojów. Wygrało Okęcie Warszawa (fot. Okęcie Warszawa)

W weekend w hali piaseczyńskiego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano XIV Memoriał im. Walentego Kazubka. W niedzielnych rozgrywkach – bardziej prestiżowych – wzięła udział największa w historii turnieju liczba drużyn – piętnaście. Reprezentowane były wszystkie gminy powiatu poza Tarczynem.

Fazę grupową z kompletem 12 punktów zakończyła tylko reprezentacja Młodzieżowego Klubu Sportowego (MKS) Piaseczno. Zwycięzcy pozostałych dwóch grup – Korona Góra Kalwaria i Perła Złotokłos – uzbierali po 10 punktów.

Korona w ostatnim swoim grupowym meczu zmierzyła się z Orłem Baniocha. Ten drugi zespół musiał wygrać, by awansować do ćwierćfinału. Długo prowadził (1:0). Jednak na 4 minuty przed końcem spotkania piłkarze z Góry Kalwarii wbili mu dwie bramki. Z takiego obrotu spraw ucieszyli się zawodnicy Jedności Żabieniec – klubu, który zorganizował turniej. Porażka Orła dała im awans.

W ćwierćfinale duże zainteresowanie budził pojedynek pomiędzy KS Konstancin a Spartą Jazgarzew, triumfatorem ubiegłorocznej imprezy. Drużyna z uzdrowiska pewnie zwyciężyła 2:0.

Niezłą formą zaskoczyli w niedzielę panowie, którzy na turniej stworzyli zespół KS 88 Piaseczno. Nie grają ze sobą na co dzień, nie występują też w klubach. Po dziewięciu latach skrzyknęli się, żeby się spotkać i zagrać. I wyszło im to całkiem dobrze. Awansowali z trzeciego miejsca w grupie, a w ćwierćfinale (w rzutach karnych) pokonali mocny MKS Piaseczno. Dopiero w półfinale przegrali, 0:2 z Koroną. Warto dodać, że drużyna z Góry Kalwarii podczas imprezy... pożyczała od KS 88 bramkarza Mikołaja Wielgusa, ponieważ nie przywiozła swojego golkipera. We wspomnianym meczu półfinałowym w bramce Korony musiał zastąpić go gracz z pola.

W ostatnim starciu turnieju KS I Konstancin prowadził jedną bramką, by ostatecznie ulec Koronie 1:2. Zespół z Góry Kalwarii wygrał Memoriał Kazubka po raz pierwszy w historii. Trzecie miejsce zajęła Perła Złotokłos. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał wspomniany Mikołaj Wielgus, zawodnika – Rafał Prażuch (KS Konstancin), a królem strzelców został Maciej Wesołowski (Korona).

Piotr Chmielewski

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.