Zapraszamy na Jarmark Piaseczyński - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Wkrótce » Zapraszamy na Jarmark Piaseczyński
6 września '13r.

Zapraszamy na Jarmark Piaseczyński

W Parku Miejskim staną kramy ze specjałami kuchni regionalnej, w tym słodkim piaseczyńskim baranem, i z rękodziełem artystycznym.

Gmina zaprasza na niedzielny IX Jarmark Piaseczyński. Impreza, organizowana w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, odbędzie się pod hasłem „Spotkanie regionów – Suwalszczyzna”. Potrwa od godz. 12.00 do 19.00.

Wystąpią zespoły folklorystyczne – zarówno z Suwalszczyzny, jak i z Mazowsza. Teatr Trójkąt wystawi spektakl „Dawno, dawno temu...”. Rozstawią się Wioska Rycerska, Wioska Rzemiosł Dawnych oraz karuzela, na której będzie można pojeździć za darmo.

O 10.00 spod ratusza ruszy dwugodzinna wycieczka po mieście z przewodnikiem „Nie od razu Piaseczno miastem zostało”. O 11.00 przy urzędzie gminy rozpocznie się gra terenowa geocaching „Zagadki i tajemnice w Piasecznie ukryte”. W godzinach 12.00–14.00 na stacji kolejki wąskotorowej będzie można pojeździć drezyną ręczną i spalinową, zwiedzić stację i modelarnię. A o 13.00 na polanie przy stacji kolejki w Runowie swoje zbiory dokumentów i zdjęć dotyczących Grójeckiej Kolei Dojazdowej zaprezentuje kronikarz wąskotorówki Bogdan Pokropiński. Wszystkie te atrakcje są bezpłatne, jedynie tradycyjna wycieczka ciuchcią w godzinach 11.00–16.00 wymaga zakupu biletu.

Joanna Ferlian-Tchórzewska

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.