Zajmą się groźną drogą na wiosnę - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Aktualności » Zajmą się groźną drogą na wiosnę
20 października '15r.

Zajmą się groźną drogą na wiosnę

Marszałek województwa chce wpisać do budżetu Mazowsza przebudowę drogi 721.3,4 tysiąca osób podpisało się pod apelem o modernizację ruchliwej trasy, który 30 września przekazano wojewódzkim samorządowcom i drogowcom. Chodzi o 5 kilometrów między Konstancinem-Jeziorną a Piasecznem. Mieszkańcy żądają – oprócz wymiany nawierzchni – zbudowania chodnika i ścieżki rowerowej oraz utworzenia bezpiecznych przejść dla pieszych.

Jak informuje policja, w ostatnich trzech latach na wspomnianym odcinku odnotowano sześć wypadków i aż 236 kolizji.

„Wierzymy, że wszystkim nam zależy na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców” – piszą autorzy petycji. I dodają: „Oczekujemy umieszczenia inwestycji w budżecie na rok 2016 oraz niezwłocznego rozpoczęcia prac budowlanych”.

– Zlitujcie się nad nami – zwraca się do decydentów Eugenia Herman, aktorka mieszkająca przy szosie 721 w Konstancinie-Jeziornie. Zaś dziennikarz Michał Olszański – mieszkaniec Chyliczek, przez które przebiega trasa – zapytany o standard drogi, grzmi, że „sytuacja jest skandaliczna”.

Przypomnijmy, iż burmistrzowie Konstancina-Jeziorny i Piaseczna oraz starosta piaseczyński gotowi są pokryć część kosztów sporządzenia projektu przebudowy.

Marta Milewska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, mówi „Nad Wisłą”, że projektowanie zacznie się w przyszłym roku (wiosną). O ile radni sejmiku wojewódzkiego nie zagłosują przeciw. – Czas, jaki jest konieczny do przygotowania niezbędnej dokumentacji i uzyskania wszelkich pozwoleń na realizację inwestycji, to około 30 miesięcy – informuje Milewska.

Podpisy zbierano przez 10 dni, inicjatorami i organizatorami akcji byli konstancinianie Magdalena Urban i Michał Wiśniewski.

Robert Korczak

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.