Władcy szachownicy - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Sport » Władcy szachownicy
2 czerwca '16r.

Władcy szachownicy

W gminie mieszkają niekwestionowani mistrzowie królewskiej gry.Podczas ostatniej sesji rady miejskiej (11 maja) włodarze Piaseczna uhonorowali troje zawodników, którzy w ostatnich miesiącach zdobywali miejsca na podium w krajowych i międzynarodowych zawodach szachowych.

Monika Soćko na przełomie marca i kwietnia już po raz siódmy wywalczyła indywidualne mistrzostwo Polski. Jest również wielokrotną drużynową mistrzynią Europy i medalistką mistrzostw świata. – W Zalesiu Górnym, gdzie mieszkam, trwa boom na szachy – przyznała Soćko po odebraniu gratulacji. Było jej miło z powodu spotkania z burmistrzem i radnymi, ponieważ – jak stwierdziła – „nie zawsze szachiści są doceniani”.

Powinszowania trafiły też na ręce Iwety Rajlich, zdobywczyni siedmiu złotych medali, dwóch srebrnych i dwóch brązowych w mistrzostwach Polski, ale też medalistki drużynowych mistrzostw Europy i świata.

Na wyróżnienie zasłużył również Patryk Chylewski, uczeń gimnazjum numer 1 w Piasecznie i członek Klubu Sportowego Laura Chylice. Znajduje się on w czołówce młodych szachistów w Polsce, a w ubiegłym roku wziął udział jako reprezentant naszego kraju w szachowych mistrzostwach świata juniorów w Grecji (jednak nie znalazł się na podium).

Piotr Chmielewski

Od lewej: Iweta Rajlich, Monika Soćko i Patryk Chylewski (fot. pc)

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.