Wandale zniszczyli elewacje bloków przy Szkolnej - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Aktualności » Wandale zniszczyli elewacje bloków przy Szkolnej
9 września '10r.

Wandale zniszczyli elewacje bloków przy Szkolnej

W nocy wszystkie bloki przy ulicy Szkolnej zostały pomazane niebieskim sprejem. Informację otrzymaliśmy za pośrednictwem Waszego Sygnału.


Przez blisko tydzień czasu nie działało oświetlenie przy ulicy Szkolnej, od Wojska Polskiego do Puławskiej. Jako członek jednej ze wspólnot mieszkaniowych namolnie dzwoniłem do urzędu gminy z prośbą o interwencję i jak najszybsze usunięcie usterki. Jednak - jak to w gminie - nic nie udało się zdziałać – pisze nasz czytelnik Krzysztof Jabłoński.

Aż doszło do aktu wandalizmu... W nocy wszystkie bloki przy ulicy Szkolnej zostały pomazane niebieskim sprejem.

W tym roku bloki te zostały wyremontowane. Koszt modernizacji wraz z malowaniem elewacji jednego bloku wynosi blisko 600 tysięcy złotych. Zaciągnęliśmy na ten cel bardzo wysoki kredyt.

Do czasu, gdy oświetlenie działało, wszystko było w porządku. Po kilku nocach w ciemnościach nasz wysiłek został zaprzepaszczony. Jako wspólnota mieszkaniowa pytamy: czy ktoś za to zdarzenie weźmie odpowiedzialność i odnowi zniszczone przez wandali elewacje bloków? - pyta pan Krzysztof.

Komentarze

Caspar - 9 września '10r. 18:55
Jeśli tekst przechodzi przez korektę to zwracajcie uwagę na "tygodnie czasu". A jeśli nie przechodzi, to niedobrze.
Redakcja - 9 września '10r. 19:11
Słuszna uwaga. Chociaż zdania polonistów są w tej kwestii podzielone dziękujemy za spostrzegawczość.
Kamil - 9 września '10r. 22:34
Wkońcu ktoś się zainteresował blokami przy Szkolnej. Oby więcej takich osób
AsgAarD_xxx - 13 września '10r. 00:06
Tydzien to jakas miara czasu, wiec "tydzien czasu" jest takim samym pleonazmem, jak maslo maslane czy cofanie sie do tylu.
Roksana - 13 września '10r. 14:37
A czy przez ten czas chociaż jeden policjant pojawił się w okolicy???? NIE! Nie dziwmy się więc, że dochodzi do takich rzeczy.
Maja - 13 września '10r. 14:43
Akurat mieszkam na Szkolnej 3 i to co się dzieje przed naszym blokiem to tragedia:/ Mam małe dziecko. Grupy 15-latków przesiadują na ławkach piją, palą, przeklinają do 24. Zadzwoniłam ostatnio na policję to pojawili się za godzinę...
brt - 28 lutego '11r. 15:16
Teraz to ten blok jest jeszcze bardziej pomazany. A nawiązując do poprzedników, to rzeczywiście tak strasznie ważny ten 'tydzień czasu'. Bo ta informacja to miała do przekazania wiedzę ortograficzną. Ludzie, jesteście śmieszni.
Mores - 1 marca '11r. 10:59
Czy kiedykolwiek,ktokolwiek widzial chodzacy patrol policyjny lub strazy miejskiej w Piasecznie?Nie sadze.Wladza siedzi w cieplym biurze,albo ewentualnie na kebabie.Nie ma co zwalac wandalizmu na nie dzialajace latarnie.Wiadomo wszem i wobec,ze Piaseczno od zawsze nosi nazwe miasta zlodziei i k...Ogolnie rzecz biorac wizerunek Piaseczna to dresy i blokersi.A policja i straz to jakies dziwne,fikcyjnie istniejace formy w tym miescie.Pieniadze leza na ulicy i miasto mogloby miec ogromne wplywy z samych mandatow za zle parkowane samochody,ktore sa plaga.Straz miejska dziala tylko do 16stej, a potem siedzi tylko jeden dyzurny ciec,ktory nie rusz sie z miejsca i nic nie zrobi,a policja zawsze,gdy do niej czlowiek sie dodzwoni z prosba o interwencje,odpowiada,ze nie ma samochodu,ktory moglaby wyslac z patrolem.A ten sam patrol wielokrotnie widywany jest na kebabie na Kniaziewicza i nie tylko.Moze zabrzmi to oszczerczo,ale szczerze: jezeli chodzi o malowanie blokow,nie zrobil tego nikt inny jak mieszkajaca tam mlodziez,wiec trzeba miec chyba pretensje to siebie za niewlasciwe wychowanie dzieci.
Zalesie Dolne - 1 marca '11r. 14:40
Mnie wczoraj zatrzymała Policja jak wieżdżałem do siebie na podwórko, Pytam się za co? A koleś na to że wyglądam podejrzanie.
Neutralny - 1 marca '11r. 22:37
Szanowny Moresie mylna diagnoza .Problem nie "tkwi" we władzy ,policji, wyjątkowości Piaseczna Taka jest polska RZECZYWISTOść.Właściwa diagnoza brzmi : BIEDA ODZIERA Z GODNOśCI.

A komentarz do autora postu "Zalesie Dolne". Pytanie j.w zadane funkcjonariuszom / za co ? !!! / jest nielogiczne i sugeruje "przykre osobiste przejścia" osoby pytającej.Stwierdzenie funkcjonariusza było także "niecywilizowane" i nie "wpisywało się" w formę dialogu pomiędzy obywatelem a troszczącym się o jego bezpieczeństwo /opłacanego z jego podatków !!!/policjantem.Nasza siermiężna RZECZYWISTOść.
Mores - 2 marca '11r. 20:30
Do Neutralnego:moja matka wywodzi sie z wielodzietnej rodziny,gdy miala 1,5 roku Niemcy zabrali dziadka do obozu,gdzie zginal.Babka w biedzie wychowala sama osmioro dzieci.Bieda nie odziera z godnosci, ani moralnosci.Zasady moralne,wychowanie i szacunek wynosi sie z domu.To co sugerujesz,ze w Piasecznie z biedy mozna krasc i dawac dupy za pieniadze,ze bieda wszystko usprawiedliwia.Wandalizm powstaje na ogolne spoleczne przyzwolenie.W Angli tego nie ma bo tam sasiad,ktory chce spokojnie zyc,zglasza lobuza na policje.I nie jest to bynajmniej "Uprzejmie donosze".To jest po prostu brak spolecznego przyzwolenia na wandalizm.A ja jak nie dziala latarnia na mojej ulicy,dzwonie do skutku do gminy az zrobia.
Neutralny - 2 marca '11r. 22:34
Szanowny Moresie wyrażam szacunek dla Mamy i Babci .Mój komentarz i frazę zinterpretowałeś zbyt dosłownie.Nie odnoszą się one do piaseczyńskiej skali a do polskiej RZECZYWISTOśCI.Proszę rozejrzyć się wokół/w skali kraju/ W każdej niemal dziedzinie "cywilizacyjne żenujące"dysproporcje.Funkcjonariusze,urzędnicy,radni,burmistrzowie ,posłowie......
to przedstawiciele polskiego społeczeństwa którego statystycznie biorąc, poziom ,nazwijmy go umownie, stopniem przystosowania społecznego,jest ?ENUJĄCO NISKI !!!!.Przyczyny tego to szeroki jak rzeka temat .Godne szacunku ,raczej w mniejszości przykłady normalności nie stanowią podstawy do optymizmu.?ycie ,nawet te w lokalnej piaseczyńskiej skali co krok,niestety,potwierdza tą smutną refleksję.Ot taki mały drobiazg wystarczy -treść i forma wypowiedzi mieszkańców na forum 24 net /niezależnie od opcji!! /.Ale uwaga,mieszkańcy używający " narzędzia" informatycznego to Ci z odrobinę "wyższej półki" drabiny społecznej .Jaki jest poziom mentalny te statystycznie znaczącej WIęKSZOśCI/niższa półka/ widać "gołym okiem".
Starałem się w możliwie obrazowy sposób,prościej nie potrafię, wyjaśnić przyczynę problemu którego "odpryskiem" jest opisany przypadek wandalizmu i towarzyszące mu zdarzenia i "aktywność" /policja,samorząd,straż miejska......./
Artur - 10 sierpnia '15r. 15:03
Łapy poucinać! Masakra totalna, współczuję. Nic tylko delikwentów złapać dać im kubeł farby z bekerfarb i zagonić do malowania i niech po nocach siedzą i malują żeby przywrócić do pierwotnego stanu....

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.