W 2017 autobusem szybciej do stolicy - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Aktualności » W 2017 autobusem szybciej do stolicy
2 października '15r.

W 2017 autobusem szybciej do stolicy

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie dostanie 40 mln zł na utworzenie buspasa i budowę drogi rowerowej na ul. Puławskiej w stolicy.Przedsięwzięcia mają się zakończyć w 2017 roku. Na obu jezdniach Puławskiej pas tylko dla autobusów zostanie wyodrębniony na odcinku od granicy z Piasecznem do al. Wilanowskiej. Natomiast droga rowerowa będzie się ciągnąć od granicy z Piasecznem do ul. Domaniewskiej.

Zarząd Dróg Miejskich rozważy jeszcze poszerzenie obu jezdni Puławskiej, do czterech pasów. Jeśli nie zdecyduje się na to, środki przeznaczone zostaną na modernizację sygnalizacji świetlnej na całej Puławskiej w Warszawie. – Dzięki temu możliwe będzie zdalne sterowanie sygnalizacją i dostosowywanie jej do natężenia ruchu – wyjaśnia rzeczniczka ZDM Karolina Gałecka.

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA

Komentarze

czopek - 3 października '15r. 07:30
News trochę stary. Te plany powstały kilka miesięcy temu. Z tą różnicą, że pierwotnie zakładały poszerzenie do 4 pasów i wydzielenie z nich bus-pasa. Niestety Warszawa pod wpływem decyzji GDDKiA o budowie Puławskiej Bis zastanawia się nad wydzieleniem bus-pasa z istniejących trzech pasów. I tu pojawiają się wątpliwości: czy Puławska-bis na tyle odciąży starą Puławską, że przy wyłączonym jednym pasie nie będzie to skutkowało większymi korkami oraz czy obie inwestycje będą uruchomiane jednocześnie, bo zabranie jednego pasa mając w perspektywie uruchomienie S7 za kilka lat skończy się paraliżem komunikacyjnym. A może warto rozważyć oba rozwiązania jednocześnie - poszerzona Puławska i S7? Samochodów przybywa. Odnosi się wrażenie, że władze działają w taki sposób, aby zapewnić minimum i zaspokoić potrzeby wynikające z danej chwili bez myślenia perspektywicznego.
Chrissu - 11 października '15r. 23:33
Jeśli zrobią bus pas, a nie poszerzą Puławskiej o 4 nitkę to cała puławska i tak stanie mimo tej "zielonej fali..."
Mieszaniec Pno - 2 listopada '15r. 19:34
O ile obie inwestycje nie powstaną jednocześnie to życzę zdrowia dla jadących do pracy i z niej wracających. Nawet jeśli obowiązywanie buspasa będzie czasowe w godzinach szczytu, grozi nam paraliż. Niech GDDKiA oddeleguje kilka osób na 2 godziny rano i 2 wieczorem by sobie przejechali ten odcinek to szybko zdanie zmienią.
Karlos - 2 grudnia '15r. 17:34
Może by tak umieszczać przy wpisie datę? Wtedy by było wiadomo czy to aktualny post czy może troszkę przeterminowany.

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.