Spotkali się, by jeździć razem - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Sport » Spotkali się, by jeździć razem
22 maja '13r.

Spotkali się, by jeździć razem

19 maja o godz. 10.00 na rynku w Piasecznie koło fontanny spotkało się ponad 40 osób, by wspólnie pojeździć na rowerze.Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Młodych zorganizowała cykliczne wycieczki rowerowe z przewodnikiem. Pierwsza z nich okazała się dużym zaskoczeniem dla organizatorów jak i uczestników.

- Wprawdzie o godzinie 9.45 na rynku było widać zaledwie kilka osób, ale po godzinie 10.00 zebrała się ponad 40-osobowa grupa – mówi Agnieszka Jarzębska, koordynator akcji.

Pogoda dopisała. Każdy z uczestników otrzymał kamizelki odblaskowe, opaski i worko-plecak z wodą, batonikiem i jabłkiem.

Akcja finansowana jest ze środków Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Działania rowerowe stowarzyszenia wspiera również Impresja Rękodzieło oraz Sportika. Uczestnicy wycieczki to dzieci, dorośli i osoby starsze. Amatorzy i profesjonalni rowerzyści, chcący bliżej poznać swoją okolicę, aktywnie spędzić niedzielny dzień.

Każdy, kto ma tylko sprawny rower może wziąć udział w wycieczkach. W czerwcu zaplanowana jest wycieczka pod tytułem „Rowerem w Lasy Chojnowskie” w lipcu natomiast „W górę Jeziorki”. Przewidywany dystans każdej z wycieczek to około 30 - 40km.

Tempo jazdy zawsze dostosowywane jest do zebranej grupy ludzi. Ważnym punktem wycieczek jest ognisko, na którym uczestnicy akcja mogą się bliżej poznać - zintegrować.

Kolejne terminy wycieczek to 16 czerwca, 14 lipca, 18 sierpnia oraz 8 i 22 września.

Warto zapoznać się z blogiem akcji na którym na bieżąco umieszczane są wszystkie niezbędne informację oraz relacje zdjęciowe z przebytych wypraw - www.chodz-na-rower.blogspot.com.

Agata Wirtek

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.