Ścieżka strachu - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Aktualności » Ścieżka strachu
6 listopada '15r.

Ścieżka strachu

Mieszkańcy Żabieńca chcą zamontowania kamery na podczerwień przy ścieżce prowadzącej z tej miejscowości do Piaseczna.Grzegorz Gawroński z Żabieńca apeluje o podjęcie kroków, które zwiększą poczucie bezpieczeństwa użytkowników dróżki łączącej ulicę Rybacką we wsi z ulicą Świętojańską w Piasecznie. Kilka lat temu ścieżka została przez gminę ucywilizowana – pokryto ją kostką brukową, postawiono latarnie. W sezonie jesienno-zimowym jednak korzystający z dróżki uczniowie gimnazjum nr 2 przy al. Kalin oraz szkoły podstawowej nr 1 przy ul. Świętojańskiej nie czują się zbyt bezpiecznie.

– Teraz, kiedy wcześnie robi się ciemno, rzeczywiście niezbyt przyjemnie wraca się obok tych wszystkich zarośli – przyznaje młoda mama z Żabieńca, idąca z dwójką dzieci w wieku szkolnym oraz maluchem w wózku. – Ja nie miałem żadnych przygód – mówi gimnazjalista na rowerze. – Ale dziewczyny trochę się boją, bo ponoć czasem ktoś je zaczepia – dodaje. Zdaniem Grzegorza Gawrońskiego potencjalnych „zaczepiaczy” mogłaby odstraszyć kamera na podczerwień podłączona do monitoringu miejskiego.

– Na razie nie wpłynął do nas żaden wniosek w tej sprawie – informuje „Nad Wisłą” Anna Grzejszczyk z Biura Promocji i Informacji Gminy.

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA


Komentarze

Elo - 6 listopada '15r. 18:43
Przydało by się te krzaki wykarczować i latarnie naprawić bo często nie świecą lub zapalają i za chwilę gasną

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.