Rok Godziny - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Sport » Rok Godziny
28 stycznia '16r.

Rok Godziny

Dwukrotna mistrzyni świata w kick-boxingu Dorota Godzina została najlepszym piaseczyńskim sportowcem 2015 roku.


Sportowa elita gminy Piaseczno 2015 (fot. pc)

Trzydziestolatka odebrała tytuł podczas piątkowej gali w Piasecznie. Jak mówi „Nad Wisłą”, do klubu sportowego X Fight Piaseczno trafiła, 14 lat temu, przez przypadek. – Koleżanka zaciągnęła mnie na trening – opowiada. Pani Dorota całkowicie poświęca się swojej dyscyplinie: reprezentuje klub i kraj w mistrzostwach amatorów i zawodowców, trenuje dziewczęta i kobiety.

W pierwszej trójce docenionych zawodników znalazł się jeszcze jeden kick-bokser – Łukasz Wichowski, klubowy kolega Godziny, brązowy medalista mistrzostw świata. Zajął drugie miejsce, a na trzecim stopniu podium stanęła Julia Borowiecka z Grawitacji Piaseczno – zdobywczyni mistrzostwa świata w tańcu sportowym.

Na scenie tę trójkę otoczyło grono 13 zawodników, którzy w minionym roku przywieźli z zawodów międzynarodowych, krajowych i regionalnych medale we wszystkich kolorach. Byli wśród nich: kulturysta, badmintonista, pływak, kolarze, karatecy, kick-bokserzy, a także tancerze.

– Trenujemy około 800 osób, zeszły rok był rzeczywiście wyjątkowy pod względem liczby zdobytych przez nich medali – podsumowuje Szymon Kowalewski, prezes Grawitacji. Mateusz Strzeżek z tego klubu otrzymał w piątek tytuł „najskuteczniejszego trenera”.

Wśród laureatów zabrakło piłkarzy, choć to najpopularniejsza dyscyplina sportu w Piasecznie i trenuje ją najwięcej osób. – Ja bym się tym nie martwił. Dobrze, że w naszej gminie królują inne dyscypliny i jest ich tak wiele – komentował burmistrz Zdzisław Lis.

Gala stała się też okazją do podziękowania szkoleniowcom, działaczom oraz sponsorom klubów. Wyróżnienia otrzymali także najbardziej utalentowani najmłodsi zawodnicy.

Tytuł najbardziej usportowionej podstawówki przypadł szkole z Zalesia Górnego, a wśród gimnazjów wygrała „Jedynka” z Piaseczna.

Sportowe podsumowanie roku zorganizował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Laureatów wskazała – na podstawie kryteriów określonych przez władze miasta – komisja powołana przez GOSiR.

Piotr Chmielewski

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.