Reaktywacja z tradycją - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Sport » Reaktywacja z tradycją
14 marca '13r.

Reaktywacja z tradycją

Jesienią seniorska piłka nożna mężczyzn ma powrócić na stadion przy ul. 1 Maja.Taka zapowiedź padła podczas wtorkowego spotkania władz Uczniowsko-Młodzieżowego Klubu Sportowego Piaseczno z kibicami. Niestety, drużyna (składająca się wyłącznie z wychowanków klubu) rozpocznie piłkarskie zmagania najprawdopodobniej od najniższego, ósmego szczebla rozgrywek, czyli od klasy B.

Cały czas nie wiadomo, jakie będą nazwa i herb zespołu.

To właśnie sprawa przyszłego godła zdominowała dyskusję. Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, że tutejsza piłka nożna od zawsze nierozerwalnie była związana z KS Piaseczno (świętującym w tym roku 90-lecie). Ale w ubiegłorocznej uchwale KS, na podstawie której ten klub przekazał wszystkie drużyny młodzieżowe do UMKS, zastrzeżono, że nowe stowarzyszenie będzie musiało mieć inny herb.

– Godło KS Piaseczno to jest świętość i nie powinniśmy pozwolić, aby ktoś je zawłaszczał – protestował Jarosław Ludwiniak, wiceprezes ds. sportowych UMKS, a pozostali członkowie zarządu stowarzyszenia zwrócili się do kibiców, aby pomogli przekonać władze KS do zmiany stanowiska w sprawie herbu.

Nastroje na sali poprawiły się, kiedy dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Frącz zadeklarował pełną otwartość na współpracę z UMKS i tworzoną drużyną seniorów. Zapowiedział również inwestycje w infrastrukturę sportową na stadionie przy 1 Maja, gdzie jeszcze w tym roku ma powstać boisko ze sztuczną nawierzchnią. W okresie dwóch lat obiekt ma też zyskać tartanową bieżnię, nową trybunę i oświetlenie.

Entuzjazm po wystąpieniu Frącza ostudziła wypowiedź radnego Piotra Obłozy, który stwierdził, że gminy nie stać na wspieranie drużyny seniorskiej w jakiejkolwiek dyscyplinie sportu. Obłoza nie wykluczył natomiast, iż obecnie możliwe będzie finansowanie zespołu na zasadzie „pół na pół”, czyli do środków własnych klubu drugie tyle dokładałby samorząd.

Przypomnijmy, że w Piasecznie nie ma żadnej futbolowej drużyny seniorów, odkąd w sierpniu ubiegłego roku z rozgrywek III ligi wycofany został zadłużony Klub Piłkarski.

Mateusz Adamski
Gazeta "Nad Wisłą"


Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.