Radna: pobił mnie asystent burmistrza - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Aktualności » Radna: pobił mnie asystent burmistrza
21 kwietnia '11r.

Radna: pobił mnie asystent burmistrza

To czyste pomówienia – zaprzecza oskarżony przez kobietę Krzysztof Kasprzycki. Sprawę bada policja.


Gminna radna Katarzyna Nowocin-Kowalczyk twierdzi, że odniosła obrażenia lewego barku i ręki oraz że lekarze zdiagnozowali u niej silny uraz psychiczny. Jak mówi, to wszystko efekt pobicia, którego miał się dopuścić we wtorek 12 kwietnia asystent burmistrza Krzysztof Kasprzycki.

Bój o Sejm


Z ustaleń „NW” wynika, że piaseczyńskie koło Platformy Obywatelskiej, do którego oboje należą, tego dnia spotkało się, by wyłonić swoich kandydatów do Sejmu. Organizatorem zebrania był Kasprzycki. Nowocin-Kowalczyk liczyła, że znajdzie się na listach wyborczych.

Aby tak się stało, musiała wygrać wewnętrzne głosowanie w kole i stanąć w szranki między innymi z Michałem Szweycerem (byłym przewodniczącym rady miejskiej). Nowocin-Kowalczyk – zdaniem Kasprzyckiego – zdenerwowała się porażką w tym głosowaniu.

– Po spotkaniu otrzymywałem różne SMS-y. Radna twierdziła, że wybory były ustawione – opowiada Kasprzycki. – Wtedy chciałem złożyć wniosek do sądu koleżeńskiego o ich weryfikację – dodaje.

Sporny dzień w urzędzie


– W poniedziałek Kasia wpadła do mojego biura i groziła mi sądem – relacjonuje dalej Kasprzycki. Jak twierdzi, zdenerwowany postanowił wyprosić ją z pokoju. Chwilę potem Nowocin-Kowalczyk poszła do biura rady miejskiej, gdzie obradowała komisja ochrony środowiska, której radna jest członkiem. Kasprzycki zreflektował się i poszedł do biura za nią. – Poprosiłem Katarzynę o krótką rozmowę i wyszliśmy do pokoju obok – opowiada.

Katarzyna Nowocin-Kowalczyk nie chciała komentować sprawy ani odpowiedzieć na pytania „Nad Wisłą”. Do redakcji przysłała jednak oświadczenie, w którym stwierdza, że w momencie, gdy weszła do drugiego pokoju biura rady, została napadnięta.

– Bez słowa wyjaśnienia złapał mnie [Kasprzycki] za rękę, zaczął szarpać i kilkakrotnie mnie uderzył – pisze radna. – Zaczęłam krzyczeć i wołać o pomoc, udało mi się uciec – opisuje.

Inaczej tę sytuację przedstawia doradca burmistrza. – Weszliśmy do pokoju i zapytałem, na jakiej podstawie chce pozwać mnie do sądu – mówi. Jak twierdzi, to miało rozzłościć radną. – Kasia uderzała ręką w drzwi i krzyczała „pomocy”. Wtedy osłupiałem i zapytałem, co wyprawia – opowiada. W tym momencie Nowocin-Kowalczyk miała wybiec, krzycząc, żeby „więcej nie podnosił na nią ręki”.

Po chwili Kasprzyckiego wezwał burmistrz Zdzisław Lis. W jego gabinecie była już poszkodowana. Tam miała stwierdzić, że po incydencie ma siniaka. – Przedstawiłem swoją wersję, a Kasia stwierdziła, że ciągle ją szykanuję – tłumaczy asystent. Po kilku godzinach odbyło się spotkanie radnych PO, na którym pojawić się też miała Nowocin-Kowalczyk. Na obdukcję wybrała się po posiedzeniu.

Burmistrz nie chce komentować sprawy do czasu jej wyjaśnienia przez organy ścigania. Kasprzycki najpierw zawnioskował o bezpłatny urlop i zawiesił swoje członkostwo w kole PO. Tydzień później złożył całkowitą rezygnację z pracy w magistracie. – Oczekuję, że także pani Nowocin zawiesi swoje członkostwo w PO do czasu wyjaśnienia sprawy – mówi szef piaseczyńskiego koła ?ukasz Krawczyński.

Incydentem zajęła się policja. Asystenta burmistrza podejrzewa się o pobicie i znieważenie funkcjonariusza publicznego, za co grozi do trzech lat więzienia. Kasprzycki złożył wniosek do prokuratury o pomówienie za pośrednictwem mediów. śledczy jeszcze nie przesłuchali świadków.

(ks)

Komentarze

wiedźma - 21 kwietnia '11r. 12:28
Jakaś frustratka! Tak do żłoba w sejmie się śpieszy, że nawet zabić pewni by i mogła za stołek!!! Nich sie zajmie swoim stołkiem w gminie najpierw a nie palma jej odbiła i mysli że wszytskie rozumki pozjadała! Władza jednak niszczy....
Jajca - 21 kwietnia '11r. 13:12
Może ona tak lubi, może chłopa nie ma a facet jej za słabo przyłożył.... ja jak nie dochodze to tez później mam wkur...
Urzędnik - 21 kwietnia '11r. 16:01
to chora kobieta, powinni ją wywalić z PO!!! Jakby miała trochę honoru to mandat by zrezygnowała
Mieszkanka - 21 kwietnia '11r. 18:27
Urzędnik, honor ??? Ta Pani chyba nie wie co to jest :) Jakby go miała to nie odstawiałaby takiej szopki
zosia - 21 kwietnia '11r. 21:30
Widzę ze chłopcy z PO zgodnie z przewidywaniami przypuscili atak na pobitą radną. Oj nieładnie ,nieładnie tak dzentelmeni nie postępują.
krzysio - 21 kwietnia '11r. 21:33
moralność to wymysł przegranych! ;-)
Bryzol - 21 kwietnia '11r. 23:38
do krzysia: ci co zawsze wygrywają - lub im się tak wydaje - zazwyczaj noszą moralność w j...ach. W lewej nogawce trochę więcej. W prawej - jak się zdarzy. Jestem za radną, bo zaczyna mówić. Odsłoniła już takie kulisy tutejszej POwskiej mieszanki z pianką, że doszło bez trudu do zarządu Mazowsza. POchowały się robale? Już im "góra" d...ę przewietrzy. Panie Burmistrzu LIS - niech pan nabierze siły mocarza! Krecha gówniarzom! Honor też jest ważny!
@beyzol - 22 kwietnia '11r. 02:05
Kasiu, nie pier...l! Błagamy...
Tomek Janiszewski - 22 kwietnia '11r. 09:28
Nie kobitę z PO ale całą PO powinno się wywalić. Z Polski.
Mieszkanka - 22 kwietnia '11r. 15:26
Dzisiejsza publikacja w Kurierze Południowym pokazuje jaką manię prześladowczą ma Radna :)
wojtek - 22 kwietnia '11r. 21:01
ja nie wierzę w pobicie, ale coś na rzeczy musi być. Uczciwie czekam na rozwój sprawy.
Komentarz użytkownika krejzi z dn. 23 kwietnia '11r. 02:22
został ukryty z powodu naruszania zasad forum.
urzędnik - 23 kwietnia '11r. 10:59
PO lokalne kisi się w swoim szambie. POtrzeba zmian
babcia Józia - 23 kwietnia '11r. 11:58
Jaka ładna byłaby z nich para ...
Kucyk - 23 kwietnia '11r. 22:55
Czemu na fotografii prezentowanej radna ma taką wielką łapę?
niemczyk - 23 kwietnia '11r. 23:03
może ona biła?
Kucyk - 23 kwietnia '11r. 23:28
A tak z innej beki, to ile radna ma wiosen?
skoczek - 23 kwietnia '11r. 23:42
Kucu, na oko obstawiam ponad 40 :-)
Kucyk - 24 kwietnia '11r. 10:29
He, dobrze Skoczek kombinuje. Radna ma 46 na karku (wedle Internetu). Mamusia skarciła 27 letniego synka dając mu klapsa... i łapa napuchła.
ula - 25 kwietnia '11r. 21:29
Ciekawe co się dzieje z krawczyńskim , taka cisza .
Belfegor - 26 kwietnia '11r. 19:23
A kto to jest krawczyński?

lapa - 26 kwietnia '11r. 19:45
Ale łapę ma straszliwą....bueheheheheheheheheh:-)
ula - 26 kwietnia '11r. 21:46
Krawczyński to szef damskiego boksera
Komentarz użytkownika KUR.....SZON z dn. 26 kwietnia '11r. 22:15
został ukryty z powodu naruszania zasad forum.
Komentarz użytkownika Mirek z dn. 27 kwietnia '11r. 08:46
został ukryty z powodu naruszania zasad forum.
Do Franciszka - 9 maja '11r. 13:47
PO chcąc wyciszyć sprawę pobicia, lansuje w gazetach i internecie temat AQUAPARKU, a w szczególności to, czy Radny Słowik ma działkę, jaką działkę, gdzie leżt działka, czy wartość jej wzrośnie, czy zmaleje, czy powinien głosować czy nie powinien, czy sro czy sramto. A prawdziwe problemy pozostają niewyjaśnione.
ula - 18 maja '11r. 11:07
No i wydalo sie,ze pani radna juz z szescioma mezczyznami miala podobna historie wczesniej w innych miejscach.Sama siebie nazwala "wyszkolona w manipulowaniu" ludzmi.A mnie sie wydaje,ze to powazne psychiczne zaburzenia,najmarniej mania przesladowcza.Boze kto rzadzi tym miastem,same oszolomy,kanciarze,prywata.To skandal,zeby Piaseczno nie mialo Burmistrza rdzennego piaseczynanina,tylko jakas zbieranina z Polski i okolic.Jak tutaj ma dziac sie dobrze jak kazdy zalatwia tylko prywatne interesy.Radni nie pozwalaja przeglosowac spraw,wetuja je jezeli nie zalatwiaja one ich prywaty.Szkoda mi tego miasta i jego uczciwych mieszkancow.

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.