Przeprowadzka po ponad wieku - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Aktualności » Przeprowadzka po ponad wieku
28 września '15r.

Przeprowadzka po ponad wieku

Strażacy ochotnicy z Piaseczna nareszcie mają nową siedzibę.– Czekaliśmy na tę remizę przeszło sto lat. Obiecujemy dbać o nią tak, by służyła nam co najmniej wiek – mówi Robert Jakubowski, naczelnik piaseczyńskiej ochotniczej straży pożarnej. Od 1903 r. jednostka mieściła się w budynku na tyłach ratusza.

Budowę obiecywanej od kilku lat nowej siedziby gmina rozpoczęła w poprzednie wakacje.

Ochotnicy dostali liczący 620 metrów kwadratowych obiekt, w którym znajdują się: garaż na trzy samochody, warsztat, a także tzw. część socjalna (m.in. siłownia). Inwestycja kosztowała 2,1 mln zł.

Otwarcie budynku na rogu ulic Dworcowej i Saperów odbyło się w ostatnią sobotę. Wstęgę przeciął m.in. wicepremier Janusz Piechociński. Oprócz przedstawicieli władz i straży pożarnej na uroczystości pojawiło się wielu piasecznian.

Przyszłość byłej siedziby OSP na razie nie jest znana. – Czekamy na pomysły mieszkańców – mówi przewodniczący rady gminy Piotr Obłoza.

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA

Komentarze

Prawdziwy Piaseczynianin - 23 października '15r. 15:55
panie burmistrzu, a może markiet następny lub blokowisko ...zamiast zabytkowej remizy , czym chata bogata.Rzygać się chce,tyle jest innych rzeczy ważniejszych do zrobienia w Piasecznie, a tu tylko blokowiska,markety,stacje benzynowe (jak by ich brakowało?).Na deser armia słoików z całej Polski bez krzty kultury osobistej.

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.