Pędzący ośmiolatek - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Sport » Pędzący ośmiolatek
22 stycznia '16r.

Pędzący ośmiolatek

Kacper Rogala, kartingowy mistrz Polski, ma za sobą najbardziej udany rok w kilkuletniej karierze.


Sukcesy ośmiolatka z Piaseczna dostrzegł ostatnio Polski Związek Motorowy. Dwa tygodnie temu, podczas Gali Sportu Kartingowego 2015 w warszawskim hotelu Sheraton, chłopiec otrzymał cztery puchary za ubiegłoroczne osiągnięcia.

W minionym sezonie Kacper zdobył – po raz pierwszy – mistrzostwo Polski, został drugim wicemistrzem kraju (w innej kategorii wiekowej) oraz wygrał Puchar Rok Cup Poland. W listopadzie – jako jedyny Polak – uczestniczył w prestiżowych zawodach Rotax Micro Max Festival w Portugalii. W debiucie zajął 14. miejsce. – Z tego wyniku jestem bardziej zadowolony niż z tytułu mistrza Polski. W Portugalii Kacper ścigał się bowiem z 11- i 12-latkami – podsumowuje Michał Rogala, tata chłopca i jego trener.

Ośmiolatek jest najzdolniejszym kierowcą piaseczyńskiego klubu Bambini Racing. Portal Polskikarting.pl pisze o nim: „Rogalę znamy jako niezwykle nieustępliwego i zadziornego zawodnika, potrafiącego rywalizować z najlepszymi”. Kacper rozwija prędkość do 106 kilometrów na godzinę.

Piotr Chmielewski,

fot. Bambini Racing

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.