Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Wkrótce » Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym
25 sierpnia '16r.

Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym

Już po raz dziewiąty można będzie podejrzeć, co kryje się za wysokimi płotami. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.W ostatni weekend wakacji w Zalesiu można będzie spotkać się z ciekawymi ludźmi, artystami i historią.

- Zapraszamy po raz kolejny na spotkanie w ogrodach, otwartych specjalnie dla Państwa, gdzie odbędą się spotkania z ciekawymi ludźmi, artystami, z historią i zabytkami Zalesia. „Otwarte Ogrody” w Zalesiu Dolnym mają charakter kameralnych imprez urządzanych najczęściej na prywatnych posesjach – zaprasza koordynator festiwalu Mira Walczykowska.

Program IX Festiwalu
  • SOBOTA 27 SIERPNIA 2016 r.
11.00 – 13.00
Prymas Stefan Wyszyński w Zalesiu ul. Modrzewiowa 19
wspomnienia o rodzinie Prymasa, Jego siostrach Julii i Stanisławie zamieszkujących w Zalesiu. Wystawa pamiątkowych fotografii.

12.30 – 15.00
W tajemniczym ogrodzie Józefa Wilkonia - ul. Kopernika 27
Warsztaty ilustratorskie z Mistrzem Wilkoniem.
Zainteresowani proszeni są o przyniesienie własnych farb, pędzli lub kredek.

16.00-18.00
W ogrodzie artystycznym u Manuli Kalickiej – ul. Traugutta 5
Koncert na 25-lecie TPZD. Trio dęte blaszane - GOLD BRASS TRIO w specjalnie przygotowanym programie od muzyki klasycznej do rozrywkowej. Usłyszymy m.in. utwory Vivaldiego, Griega, Rachmaninova, Meiera,Telemana i innych kompozytorów. Artyści współpracują z największymi polskimi orkiestrami. Koncertują w Polsce i za granicą.
Wystawa malarstwa artystów - członków Towarzystwa Przyjaciół Zalesia Dolnego.
  • NIEDZIELA 28 SIERPNIA 2016 r.
10.30 - 17.00
Ogród i galeria sztuki - Kolonia Artystyczna ul. Dębowa 3
Wystawa zbiorowa malarstwa w galerii Kolonii Artystycznej.
W ogrodzie wystawa street art’owych rzeźb Rob Roya. Prace te były pokazywane za granicą jako Ghost Skulpture.

10.30 – 12.00
Jak długo i zdrowo żyć? Zapraszamy na spotkanie z Qigong.
Qigong to starochińskie ćwiczenia fizyczne połączone z medytacją oraz technikami oddychania. Systematyczne ćwiczenie daje trwałą poprawę zdrowia, wzmacnia pamięć i koncentrację, poprawia kondycję fizyczną, spowalnia proces starzenia się, zapewnia odprężenie i wewnętrzny spokój, obniża poziom stresu. Prowadzenie - Katarzyna Ciołkowska, dyplomowana instruktorka qigong.

12.00 –14.00
Spotkanie z Michałem Olszańskim – promocja jego książek.
Michał Olszański, dziennikarz, pracuje w III Programie Polskiego Radia. Prowadzi audycje sportowe („Trzecia strona medalu”) oraz piątkową "Godzinę prawdy". Współpracuje też z TVP2, gdzie jest gospodarzem „Magazynu Ekspres Reporterów” i prowadzi poranny program „Pytanie na śniadanie”.

13.00 –15.00
Spotkanie z Beatą Zawadzką, dyplomowanym refleksologiem.
Refleksologia - forma leczniczego masażu stóp znana już w starożytnych Chinach i Egipcie. Polega na uciskaniu określonych punktów na stopach. Stymulacja tych punktów uaktywnia proces samoleczenia. Z refleksologią wiąże się dietetyka chińska, która wspomaga proces zdrowienia. Spotkanie powiązane więc będzie z poczęstunkiem przygotowanym zgodnie z kuchnią Pięciu Przemian.

15.00-17.00
Warsztaty z pierwszym w Polsce Coachem Designu Maciejką Peszyńską-Drews.
Design Coach – projektant wnętrz z 20-letnim doświadczeniem i certyfikowany coach, prekursor nowej formuły pracy nad wnętrzem. Pomaga odkryć spójność między Twoją prawdziwą naturą, a miejscem gdzie mieszkasz. Czy Twoje wnętrze to naprawdę Twój dom? W trakcie warsztatów dowiemy się m.in. jak dobierać kolory we wnętrzach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.