Okienko Michała ?yry - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Sport » Okienko Michała ?yry
27 października '11r.

Okienko Michała ?yry

Wychowanek KS Piaseczno w niedzielę zdobył swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie.

19-letni pomocnik staje się coraz ważniejszym piłkarzem walczącej o mistrzostwo Polski Legii Warszawa.

W 65. minucie domowego meczu z łódzkim Widzewem obrońcy gości zatrzymali się na chwilę, bo moment wcześniej przewrócił się legionista Maciej Rybus. Czekali na reakcję arbitra i wtedy ?yro minął jednego z rywali i strzelił. Trafił w samo okienko. – Uderzenie mistrzostwo świata – zachwycał się na antenie Canal+ Sport komentujący zawody były reprezentant Polski Mirosław Szymkowiak. Legia wygrała 2:0.

Po meczu wychowanek KS Piaseczno nie ukrywał radości ze swojego osiągnięcia. – Dziś spełniło się jedno z moich marzeń i ten dzień zapamiętam na bardzo długo – powiedział na łamach serwisu internetowego Legionisci.com. Ale dodał też: – To, że strzeliłem dziś gola, nie oznacza, że doświadczeni gracze powinni czuć oddech na swoich plecach. Nie wybiegajmy aż tak daleko.

?yro uczył się futbolu w KS Piaseczno, bo mieszkał 200 metrów od stadionu przy ul. 1 Maja. Po raz pierwszy na treningu u trenera Bartosza Kobzy pojawił się jako ośmiolatek. – Od razu było widać, że to najlepszy zawodnik w drużynie – mówi „Nad Wisłą” Kobza, dziś szkoleniowiec III-ligowego KP Piaseczno.

Michał, urodzony w 1992 r., grał w roczniku 1991. Różnicy wieku w ogóle nie było widać. Kobza przypomina sobie pewien mecz, który jego podopieczny rozpoczął na lewej stronie pomocy. Do przerwy było 0:0. – Na drugą połowę przesunąłem Michała do ataku. Wygraliśmy 3:0, a on strzelił wszystkie bramki – opowiada z dumą trener.

Umiejętności młodego piłkarza dość szybko dostrzegł klub ze stolicy. W wieku 12 lat ?yro przeszedł do Akademii Piłkarskiej Legii. Na debiut w ekstraklasie musiał czekać do 6 maja tego roku, kiedy trener Maciej Skorża niespodziewanie wstawił 18-latka do wyjściowego składu na mecz z Koroną Kielce.

Jak napisał „Przegląd Sportowy”, rodzice Michała z niecierpliwością czekali na pierwszą bramkę syna. Przygotowali na tę okazję kubańskie cygaro.