Nowa dyrektor, zasady póki co stare - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Aktualności » Nowa dyrektor, zasady póki co stare
3 listopada '15r.

Nowa dyrektor, zasady póki co stare

Zmiana na stanowisku szefa piaseczyńskiej przychodni nie poprawiła sytuacji pacjentów czekających co rano na numerki do lekarza.Poniedziałek, godzina 7.30, przed rejestracją w publicznym ośrodku zdrowia przy ul. Fabrycznej stoją zaledwie cztery osoby. Czy to oznacza, że skończyły się czasy porannych kolejek do lekarza? Niestety nie, o czym przekonać się można, zerkając w głąb korytarza, gdzie pod drzwiami gabinetów siedzi już grupa pacjentów. – Jak się chce dostać, to trzeba wstać wcześnie. Ja byłem dzisiaj przed przychodnią o 5.20 – mówi „Nad Wisłą” starszy mężczyzna. Placówka zaczyna pracę o godz. 7.

Na wszelki wypadek pytamy w rejestracji, czy zmieniły się ostatnio zasady zapisywania na wizytę. – Nie. Jest tak, jak było – oznajmia jedna z pań.

– Pracuję praktycznie od miesiąca, proszę mi dać jeszcze chwilę czasu – mówi nam dyrektorka Samodzielnego Zespołu  Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie Marta Dorociak-Burza. – Obecnie pracujemy nad usprawnieniem rejestracji telefonicznej. Do połowy listopada powinna działać centrala, która umożliwi zapisywanie się od razu do danego specjalisty – informuje pani dyrektor.

W najbliższym czasie nie zmieni się jednak zasada zapisywania na wizytę tylko na bieżący dzień i według kolejności zgłoszeń. Oznacza to, że pacjenci nadal zmuszeni będą czekać godzinami w kolejce. – Kwestii zapisów na konkretny dzień trzeba się dłużej przyjrzeć – tłumaczy Dorociak-Burza. – Niezbędne są tu też ustalenia z kierownikiem medycznym ośrodka, a dopiero rozpoczyna się konkurs na to stanowisko, więc proszę o chwilę cierpliwości – dodaje.

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.