Najlepsi młodzi pobiegną u nas - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Sport » Najlepsi młodzi pobiegną u nas
10 marca '16r.

Najlepsi młodzi pobiegną u nas

W tym roku gmina otworzy obiekt, gdzie będzie można organizować lekkoatletyczne mistrzostwa Polski juniorów.W roku ubiegłym na piaseczyńskim stadionie powstała bieżnia (pokryta matą kauczukową). Jednocześnie wykonano podbudowę pod infrastrukturę do uprawiania lekkiej atletyki, która pojawi się w najbliższych miesiącach.

– W Warszawie i okolicach nie ma takich ogólnodostępnych stadionów lekkoatletycznych. Nasz będzie posiadać certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), co pozwoli na rozgrywanie mistrzostw Polski juniorów. Obecnie młodzież z naszej gminy jeździ na takie zawody do Spały czy Bydgoszczy – mówi Łukasz Kamiński, odpowiedzialny w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji za inwestycje na stadionie.

To niejedyne w tym roku prace na terenie kompleksu sportowego przy ul. 1 Maja. Latem zacznie tutaj powstawać kryte boisko piłkarskie ze sztuczną murawą. – Chcemy wyprowadzić piłkarzy z hal, ponieważ zimą brakuje tam miejsca dla sportowców uprawiających inne dyscypliny – uzasadnia Kamiński.

Z kolei za budynkiem klubowym, tuż przy Jeziorce, zostaną utworzone boiska do siatkówki plażowej, miejsca do piknikowania oraz zejście do rzeki.

Piotr Chmielewski, fot. pc

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.