Można będzie zostać detektywem - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Wkrótce » Można będzie zostać detektywem
17 sierpnia '16r.

Można będzie zostać detektywem

W sobotę na piaseczyńskim rynku gra historyczna mająca przybliżyć wspólną polsko - żydowską historię.

Gra „Zostań detektywem, znajdź ukryty skarb.” rozpocznie się w sobotę 20 sierpnia o godzinie 15 i potrwa do godziny 18. W jej trakcie dzieci, młodzież i ich opiekunowie otrzymają mapy, które zaprowadzą ich do najciekawszych miejsc związanych ze wspólną polsko-żydowską historią. Podczas zwiedzania będą musieli rozwiązać zagadki lub odpowiedzieć na pytania.

W poszczególnych miejscach znajdą podpowiedzi lub wsparcie merytoryczne historyków i pasjonatów historii, będzie również możliwość spróbowania specjałów kuchni polskiej i żydowskiej, przejechania się na zabytkowym rowerze oraz wzięcia udziału w turnieju gier planszowych na piaseczyńskim rynku.

Celem gry jest przybliżenie wspólnej historii mieszkających w Piasecznie razem społeczności polskiej i żydowskiej.

Na koniec, o godzinie 18.00, odbędzie się koncert jazzowy, podczas którego klasyczne utwory międzywojnia zaśpiewa Alicja Borkowska przy akompaniamencie zespołu jazzowego Piotra Rodowicza.

(mb)
Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.