Jesteś tutaj: Sport » Łęczycki co rzucał, to trafiał
7 lutego '14r.

Łęczycki co rzucał, to trafiał

Dzięki Arkadiuszowi Łęczyckiemu, zdobywcy 39 punktów, koszykarze KS Piaseczno są bliżej fazy play-off.

W niedzielę Piaseczno wygrało u siebie z Warką 93:83 i na pięć kolejek przez końcem sezonu zasadniczego jest w II lidze ósme. To ostatnie miejsce dające awans do drugiej rundy rozgrywek. Warczanie zajmują pozycję dziesiątą.

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana, minimalną przewagę mieli gospodarze. Po przerwie zdominowali przeciwników. Z dystansu niczym w transie trafiał Łęczycki. W trzeciej kwarcie Piaseczno rzuciło 29 punktów, a goście – tylko 8.

Warka zdołała się podnieść, niwelując stratę do 7 oczek (duża w tym zasługa Macieja Cukierdy), jednak nie było jej stać na dogonienie rywala.