Dziewiątego triumfu z rzędu nie było, ale ten remis to sukces - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Sport » Dziewiątego triumfu z rzędu nie było, ale ten remis to sukces
24 października '13r.

Dziewiątego triumfu z rzędu nie było, ale ten remis to sukces

Krok od sprawienia niespodzianki byli piłkarze Perły Złotokłos. Ostatecznie zremisowali z liderem z Raszyna.

Celująca w pierwszą ósemkę ligi okręgowej Perła zaczęła rozgrywki od trzech porażek. Wiatru w żagle podopieczni Krystiana Kopeckiego zaczęli nabierać od 5. kolejki, kiedy pokonali 3:2 silną Przyszłość Włochy. Potem wygrali siedem kolejnych spotkań!

W ostatnią sobotę zespół znów chciał 3 punktów, ale do Złotokłosu przyjechał lider, KS Raszyn. Ten pojedynek był szczególny zwłaszcza dla szkoleniowca gospodarzy. Kopecki przez pięć lat grał w raszyńskiej drużynie, był nawet jej kapitanem. – Dlatego chciałbym trochę utrzeć nosa dawnym kolegom – mówił przed meczem.

Perła od razu przystąpiła do ataku. Aktywny był przede wszystkim doświadczony napastnik Łukasz Kania, który latem przyszedł z IV-ligowej Sparty Jazgarzew. W 31. minucie znalazł się z piłką w polu karnym, a pilnujący go obrońcy nie potrafili sobie z nim poradzić. Jeden z nich sfaulował. Sędzia podyktował rzut karny, a Mariusz Lisiecki nie zmarnował okazji. Gospodarze przed przerwą mogli jeszcze podwyższyć, ale brakowało im dokładności.

Po zmianie stron natarł Raszyn. Przyniosło to skutek w 57. minucie. Najskuteczniejszy napastnik okręgówki Marcin Korkuć pokonał Pawła Reszkę uderzeniem z woleja.

Trener Kopecki przyjął remis ze spokojem. – Bardziej niż z wyniku jestem zadowolony z gry – skomentował. Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy uczczono zmarłego przed tygodniem Zbigniewa Lasotę, zasłużonego działacza Perły.