Czekali na to 15 lat - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Aktualności » Czekali na to 15 lat
4 grudnia '15r.

Czekali na to 15 lat

W piątek oficjalnie zakończono remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Szpitalnej w Piasecznie.O placówce zrobiło się głośno na początku 2013 roku. Ówczesne władze powiatu podjęły decyzję, że ośrodek kształcący dzieci z zaburzeniami rozwoju zostanie przeniesiony do Konstancina-Jeziorny. – Ja do tej pory nie rozumiem, dlaczego tak miało się stać.

Tłumaczono nam, iż budynek przy ul. Szpitalnej jest w tak złym stanie, że nie nadaje się do remontu – mówi Agnieszka Niczyporuk, jedna z liderek protestu rodziców.

Decyzję o pozostawieniu placówki w Piasecznie i jej remoncie podjął wybrany pod koniec ubiegłego roku nowy zarząd powiatu. – Poprawę stanu ośrodka uważam za największy mój sukces minionego roku – obwieścił starosta Wojciech Ołdakowski podczas piątkowej uroczystości.

Na prace w budynku samorząd powiatu wydał 2,5 mln zł. Wymieniono w nim wszystko poza murami. Klasy, w których dzieci (jest ich w ośrodku 155) uczą się w kilkuosobowych grupach są teraz jasne, kolorowe i nowocześnie wyposażone. – Na takie warunki czekaliśmy 15 lat – mówi Maria Zakościelna, dyrektor ośrodka.

To nie koniec rozwoju placówki, która nie jest w stanie przyjąć wszystkich zainteresowanych dzieci. Na najbliższe dwa lata starostwo zaplanowało dobudowę nowego skrzydła szkoły. Z jej siedzibą zostanie też połączona sala gimnastyczna sąsiedniego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (dla ZSP zostanie wybudowana nowa hala).

PIOTR CHMIELEWSKI

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.