Czas nie był najważniejszy - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Sport » Czas nie był najważniejszy
11 maja '16r.

Czas nie był najważniejszy

Uczniowie piaseczyńskich szkół w piątek uczcili pamięć o Janie Pawle II wyścigami na bieżni.Konkurowało blisko 140 uczniów (fot. pc)

Gimnazjum przy al. Kalin w Piasecznie obchodzi dzień swojego patrona od dekady, a od ośmiu lat organizuje w ramach święta Bieg Papieski. Tym razem było wyjątkowo. Do rywalizacji zostali bowiem zaproszeni uczniowie pozostałych gimnazjów oraz podstawówek z gminy, a zawody rozegrano nie na szkolnym terenie, a na nowej bieżni na Stadionie Miejskim.

W zależności od kategorii biegacze pokonali dystans od 800 do 1609 metrów. Ale to nie wszystko: w sztafecie 4 razy 400 metrów ścigali się nauczyciele, a w biegu wokół stadionu wzięli udział rodzice i wszyscy chętni. Każdy z uczestników imprezy otrzymał ufundowaną przez sponsora koszulkę.

– Papież Jan Paweł II kochał sport i lubił, kiedy młodzież go uprawiała. Wybraliśmy bieganie, ponieważ to dyscyplina dla każdego – mówi Agata Szajna, nauczycielka wychowania fizycznego i koordynatorka Biegu Papieskiego.

Piotr Chmielewski

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.