Budżetowe wybory młodych - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Aktualności » Budżetowe wybory młodych
27 października '15r.

Budżetowe wybory młodych

Młodzież pragnie mieć swoje miejsce w Piasecznie. Mogłoby powstać na stacji kolejki.Setka nastolatków zastanawiała się w poprzedni wtorek nad swoimi propozycjami do przyszłorocznego budżetu gminy. Reprezentanci gminnych gimnazjów i szkół średnich rozpatrywali dziesięć pomysłów. Największe poparcie zdobyło utworzenie Centrum Młodzieżowego, czyli miejsca, w którym młodzi ludzie mogliby się spotykać.

– Takie miejsce mogłoby się znaleźć na terenie rewitalizowanej stacji kolei wąskotorowej w Piasecznie – mówi doradca burmistrza do spraw inwestycyjnych Daniel Putkiewicz. – Po zakończeniu trwającej właśnie inwentaryzacji zimą chcielibyśmy wykonać projekt zagospodarowania tego terenu – dodaje.

Pozostałe propozycje, które młodzieżowa rada gminy przedstawi burmistrzowi, to oświetlenie Górek Szymona w Zalesiu Dolnym, utworzenie ścieżek rowerowych (np. wzdłuż ul. Chyliczkowskiej) oraz budowa estetycznych toalet publicznych w Piasecznie.

Które pomysły zyskają akceptację dorosłych radnych i trafią do budżetu, dowiemy się w grudniu lub styczniu.

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.