Biżuteria, zegarki i... trotyl - Piaseczno24.net
Jesteś tutaj: Pozostałe » Biżuteria, zegarki i... trotyl
10 marca '16r.

Biżuteria, zegarki i... trotyl

Trzeba było ewakuować mieszkańców bloku przy ul. Julianowskiej w Piasecznie, żeby przeszukać lokum włamywacza recydywisty.W piątkowy wieczór na Julianowskiej zaroiło się od policyjnych i strażackich samochodów. Piaseczyńscy stróże prawa zatrzymali na ulicy 54-latka, który był poszukiwany listem gończym za nielegalne posiadanie broni. Mundurowi weszli do mieszkania delikwenta i znaleźli w nim nie tylko skradziony pistolet oraz 533 sztuki ostrej amunicji.

Natknęli się też na dużą ilość biżuterii, zegarków i laptopów pochodzących z włamań, których – jak twierdzą policjanci – 54-latek dokonał w ostatnich miesiącach w Piasecznie i okolicach. To jednak nie wszystko, bo mężczyzna ukrywał w jednym z pomieszczeń materiał wybuchowy, najprawdopodobniej trotyl.

– Substancja została przewieziona do laboratorium – informuje kom. Jarosław Sawicki, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Aby wywieźć niebezpieczny materiał, piaseczyńscy funkcjonariusze poprosili o wsparcie policyjnych specjalistów z Warszawy. Zarządzili też ewakuację mieszkańców jednej z klatek bloku, sąsiadów zatrzymanego.

54-latek był już karany za włamania i kradzieże. W niedzielę sąd zdecydował o zamknięciu go w areszcie tymczasowym na trzy miesiące. (pc)

Komentarze

Brak komentarzy!

Dodaj swój komentarz


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Piaseczno24.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Piaseczna i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.